FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Любити Україну означає пишатися нею!

Заступник директора з НВР

ЗОШ № 2 Тетяна Іванюта

Національне виховання – важливий чинник соціального, економічного й культурного розвитку держави, збереження її національних, громадянських, духовно-моральних, сімейно-родинних цінностей. Його сутність полягає в поглибленому й усебічному пізнанні історії, культури, духовності українського народу, і на цій основі – пізнання та усвідомлення кожною дитиною себе як індивідуальності і як частки своєї нації, а через неї і всього людства.

Тому з вересня 2014 році у ЗОШ № 2 було запроваджено довгостроковий національно патріотичний проект «Я – українець!». Мета проекту: виховання в учнів цінного ставлення до держави, суспільства та людей, поваги до національних символів та української мови, розвиток національної свідомості, самоідентичності з державою через пізнання творчих особистостей з різних регіонів України, виявлення талановитих, творчо обдарованих учнів. Ключове питання проекту: «Українець – це звучить гордо?»

Під час проекту учні школи, виконуючи запропоновані завдання, знаходили відповіді на риторичні питання:

- чи знаємо ми українську мову?

- чи шануємо свої традиції?

- чи готові ми захищати Вітчизну?

- чи є нам чим пишатися?

- чи є в нас права?

- чи знаємо ми свою історію?

- чи вміємо співчувати?

- чи бережемо ми свою землю?

- чи вміємо ми самоврядувати?

У рамках проекту вже пройшли: конкурси «знавців української мови», «виразного читання віршів», бібліотечних виставок «Моя сім’я читає українською», фотоконкурс «Панночка Україночка», відео опит «Що для мене означає вишиванка», проведено майстер-класи по виготовленню ляльок – мотанок, благодійні акції «Іскра доброТИ. Допомога сім’ям з АТО», зняти відеоролики «Листи солдатам», учні школи взяли участь у заходах, присвячених зимовим народним святам, налагоджено зв’язок між учнями 10-11 класів школи та міським військкоматом, проведено майстер-класи з надання першої долікарської допомоги, історичну конференцію «Код нації».

Найяскравішим заходом І етапу проекту став творчий дослідницький конкурс «Українобачення. Чи є нам чим пишатися?», участь у якому взяли учні з 2 по 11 клас, понад 100 учнів. Чарівні ведучи Накаїдзе Валерія (10-А клас) та Запорожець Владислав (3-А клас) три з половиною години представляли учнів, які разом з батьками презентували творчі особистості зі всієї України. Про кого ми тільки не дізналися. Це й кіноактор Богдан Ступка, гімнастка Ризатдинова Анна, танцівниця Ізабелла Павлюк, музиканти Віктор Косенко, Ольга Бордюкова, співачки Ніна Матвієнко, Руслана Лежечко, гурти «Океан Ельзи», «Тарака», «Mad heads», акторка Тетяна Назарова, поетеса Леся Українка та багато інших творчих людей.

В конкурсі брали участь учні з багатодітних сімей, з зони АТО. За допомогою організаторів конкурсу юні таланти мали змогу разом з батьками проявити свої таланти, самовиразитися, поділитися думками про події в Україні. Наприкінці всі зійшлися в єдиному пориві «Ми – українці! Нам є чим пишатися! Нас є за що поважати! Ми прагнемо миру на нашій землі!»

Поважне журі у складі депутата міської ради Байдали В. В., голови мікрорайону «Центр» Губенко В.О., методиста міського відділу освіти - Васильєвої С.М., представниці центру суспільних ініціатив Синицької Н.А. відібрали 18 найцікавіших номерів для фіналу «Українобачення».

Маємо надію, що започатковану нами форму національно-патріотичного заходу підхоплять інші школи, і ще не один рік ми зможемо досліджувати всі куточки України та відшукувати в них творчі особистості, на які сучасна молодь зможе дійсно рівнятися.

Кiлькiсть переглядiв: 170