/Files/images/1/voronovska.jpg

Вороновська Наталя Олексіївна
директор ЗОШ № 2 (2007-2015)

дата народження: 23.03.1956

навчальний заклад, який вчитель закінчив:МДПІ

категорія, звання:вища, вчитель-методист

у школі працює з:01.09.2003

Вороновська Наталія Олексіївна (нар. 23 березня 1956), директор ЗОШ № 2 з 2007 р

Закінчила Миколаївський державний педагогічний інститут в 1978 р за фахом вчитель української мови та літератури.

Педагогічну діяльність розпочала після закінчення педагогічного інституту в 1978 р вчителем української мови та літератури в СШ № 10 і 3 міста Бердянська.Працювала в ЗОШ № 5 заст.директора з НВР, з 1994 року по 1998 рік - старший викладач кафедри літературознавчих дисциплін у БГПІ.З 2001 по 2006 рік - завідуюча міським методичним кабінетом відділу освіти.З 2007 р директор ЗОШ № 2. Загальний педагогічний стаж 30 років.Має педагогічне звання «Учитель-методист», відзначена грамотами обласного управління освіти і науки, ГОРОО.

Інтерв'ю з директором ЗОШ № 2
Вороновський Наталією Олексіївною
(Шкільна газета «Голос школи». Випуск 1. жовтня 2007)

Наталія Олексіївна, розкажіть, будь ласка, про свою сім'ю.

Я народилася в Миколаївській області.Там закінчила школу, вчилася в Миколаївському університеті.Потім ми з чоловіком переїхали в Бердянськ.У моїй родині четверо - я, мій чоловік, двоє дітей.Мій чоловік - колишній офіцер, який прослужив 25 років.Син - юрист, а дочка - фінансист.Цього року мені пощастило стати бабусею, адже у мене народилася онука - Катюша.

Ми знаємо, Ви багато подорожували.

Так, я подорожувала по країнах Європи, Далекого Сходу.

Де ви працювали?

Перша школа, в якій я вперше зайшла в клас, була ЗОШ № 10.

Директор школи - покликання чи багаторічний досвід?

Безсумнівно, це багаторічний досвід, досягає багатьма роками праці.

Ваші плани на майбутнє щодо 2-ї школи.Можливо, Ви хотіли б що-небудь додати, щось замінити?

На мій погляд, потрібно робити все, щоб дітям і вчителям було добре і затишно в нашій школі, і щоб батьки, переступаючи її поріг, завжди знали: їх діти під надійним захистом, вони з користю проведуть у школі свого часу, добуваючи цінні і корисні знання.

Які методи Ви передбачаєте для боротьби з поганою успішністю і низькою відвідуваністю занять?

Я намагаюся керуватися виключно методами переконання, розраховуючи на розуміння хлопців, які повинні усвідомлювати, що в наш час грамотна людина - крок до досягнення успіху в житті.У школі вчитися просто необхідно, інакше навіщо ходити до школи?

Як Ви плануєте проводити різні шкільні заходи, свята?

Сподіваюся, «учкому» допоможе задіяти всіх дітей для участі в заходах.

Єременко Марія
Сиващенко Антон
10-А клас

/Files/images/guselnikov.jpg

Гусельников Володимир Михайлович
директор ЗОШ № 2 (1998-2006)

Гусельников Володимир Михайлович (народився 2 липня 1936 року - помер 25 квітня 2008), педагог, член ради старійшин р Бердянська.

Народився в Казахстані.Після звільнення Бердянська в 1943 р сім'я переїхала до Бердянська.Закінчив фізико-математичний факультет Бердянського педінституту.Працював вчителем фізики в СШ № 3. У 1966-1971 роках - директор СШ № 6, з 1971 по 1985 рік - директор школи № 2. Чотири роки очолював СШ № 90 Південної групи військ в Угорщині (місто Калоча).Після повернення до Бердянська працював учителем школи № 6, потім директором цієї ж школи.

У 1995-1996 рр.очолював міський відділ освіти.З 1998 по 2006 рік працював директором школи № 2.

Двічі обирався депутатом Бердянської міської ради, 12 років очолював міськком профспілки працівників освіти.

Характеристика
вчителя-методиста
середньої загальноосвітньої школи № 2
Гусельникова Володимира Михайловича

Гусельников В.М.має великий стаж педагогічної роботи.Це досвідчений професіонал, що володіє високою науково-теоретичною підготовкою, досконало володіє методикою викладання фізики.

Активізація пізнавальної розумової діяльності учнів, диференційований підхід до організації навчального процесу, прищеплення інтересу до фізики - це ті проблеми, які в системі і ефективно реалізують у своїй практичній діяльності вчитель-методист Гусельников В.М.

Для вчителя характерний постійний пошук оптимальних шляхів і методів розвиваючого навчання школярів, прагнення до постійного вдосконалення своєї професійної майстерності, активне впровадження передового педагогічного досвіду, досягнень педагогічної науки.

Ефективність і результативність роботи вчителя досягається завдяки вмілому поєднанню різних форм навчання фронтальних, групових та індивідуальних.Такий підхід дозволяє враховувати навчальні можливості всього класу і окремих учнів.

Володимир Михайлович бере участь у роботі педрад, семінарів, дає відкриті уроки, виступає на батьківських зборах.

Принциповий, ерудований, відповідальний і сумлінний у ставленні до справи, користується авторитетом серед колег, учнів та батьків.

Заст.директора з НВР
Шакина І.Г.

Гусельников В.М.- Людина-легенда, яскрава і неповторна, невід'ємно пов'язана з життям та історією нашої рідної школи №2.

Володимир Михайлович прийшов до нас у колектив в якості директора на початку 70-х років з уже усталеним певним досвідом педагога, вчителя, адміністратора.Школа мала свої усталені традиції, високий творчий потенціал професіоналізму вчителів.І Володимир Михайлович зміг не тільки утримати і продовжити нести гордо і з гідністю прапор школи високого зразка, але і відкрив нове дихання для творчості і дерзань своїх колег.Нові класи-кабінети, обладнані за сучасними технологіями, перші комп'ютерні класи в місті, тісний і результативна зв'язок з кафедрами фізики, математики, педагогіки і психології, пунк - це його заслуга, в тому числі.

Будучи директором школи, т.е главою і керівником, він не "очолював" і був не тільки "поруч" - ми були завжди разом.Володимир Михайлович мав неперевершений талант організатора і натхненника.Співпереживання і моральна підтримка вчителя, пошук і впровадження педінновацій - ось основні віхи його спілкування з колективом.

А як любили його старшокласники!Звичайно, як директора, його й побоювалися, але, головне, вірили йому, прагнули до нього.І він завжди був у гущі подій: "Зірниця", "Веселі старти", змагання з волейболу, політбол, "А, ну-ка, хлопці!"

Та всього не перекажеш.Володимир Михайлович був не просто директор школи за наказом Гороo, це був загально визнаний лідер, душа педагогічного та учнівського колективу.


Пам'яті колеги, друга: Впало дзеркало.Розбилося.І спалахнула осколками земля!На перший погляд, адже, нічого не змінилося.А це попрощалася з нами життя твоє. Вона промчала, як космічний політ. Без відпочинку, на швидкості, в роботі. Робота. Будинок. Родина. Знову робота. Спорт. Так день за днем. Готовність. Знову-знову зліт. Горів свічкою. І не жалів себе. Любов дітей і повагу дітей по праву заслужив. Але як же важко мені про тебе вимовити Коротке, як постріл слово "був". Розумом, не серцем розуміти старався. Долі оскільки воєдино чи не скласти. Що неможливо, як б не намагався, З'єднати розірвану життя нитку. Але в пам'яті моїй Ти назавжди живим залишився. Ти в пам'яті моїй, Як задзеркалля будеш жити!

/Files/images/hominska.jpg

Хомінська Олена Дмитрівна
директор ЗОШ № 2 (1944-1967)

Зовсім скоро в ЗОШ № 2 відбудеться свято - ювілей школи.Всі вчителі та учні готуються гідно зустріти цю подію.Діти разом з педагогами проводять велику дослідницьку роботу: у всіх класах учні знаходять інформацію про самих перших учителів, директорів нашої школи.Так, 6-А клас (класний керівник Гаркавенко А.Д.) надав нам інформацію про один дуже яскравому людині - Хомінського Олені Дмитрівні, яка довгі роки (1944-1967) була директором нашої школи.

Вона народилася в селі Копані Бердянського повіту Таврійської губернії 19 травня 1907.Після школи вступила до інституту професійної освіти у м Харкові.Закінчивши його, Олена Дмитрівна поїхала до Ленінграда, де стала студенткою Комуністичного політико-просвітницького інституту ім.Крупської.Свою кар'єру вчителя (пізніше - директора) Хоминская Е.Д.почала будувати відразу після закінчення вузів.З 1928 року вона працювала вчителем та завідуючої початковою школою в с.Нововасилівка Бердянського району.А з 1935 по 1936 рік вона була викладачем історії та директором медтехнікум.

Дуже шкода, що сьогодні ми вже не можемо дізнатися у Олени Дмитрівни, чому саме цю професію вона вибрала, як їй працювалося в нашій школі, не можемо дізнатися, чого б вона хотіла побажати учням і вчителям.Але, на щастя, нам вдалося дізнатися більше про Хомінського Е.Д.завдяки Анжелі Леонідівні Олешко, її учениці.

- Олена Дмитрівна була одним з найвідоміших людей в Бердянську, була самовідданою директором, подвижником.Вона залишила добру пам'ять про себе в серцях сотень бердянців.Торік, 19 травня, відзначали 100-річчя з дня народження Хомінського Е.Д.Похована вона в центральній частині кладовища, де ховали найвідоміших людей.При Олені Дмитрівні в школі працювало багато гуртків, проводилися шкільні вечори, танці.По школі всі ходили строго в шкільній формі.Дівчатка носили дві фартуха: чорний - на кожен день, а білий - на свята.На голові обов'язково банти.Взагалі Олена Дмитрівна була дуже суворою.Вона знала нахили та здібності майже кожного учня своєї школи.Запам'яталася вона саме тим, що нікого не залишила байдужим.Це була Особистість з великої літери.Саме завдяки їй я не вступила до машинобудівний технікум, а присвятила життя літературі.Зараз я викладаю літературу, пишу книги.Якби колись Олена Дмитрівна НЕ відрадила мене вступати в машинобудівний, я не знаю, ким би була зараз.Олена Дмитрівна була сильним і відважним людиною, таких людей зараз дуже мало!

Заслуги Олени Дмитрівни по достоїнству були оцінені Батьківщиною.Вона нагороджена грамотами "Заслужений вчитель школи УРСР", "Відмінник народної освіти УРСР", багатьма медалями.

Ми завжди будемо пам'ятати наших колишніх директорів, адже завдяки їм ми зараз вчимося в ЗОШ №2.Наталя КОРОЛЬ,Вікторія ДОНЦОВА,7-Б клас, ЗОШ №2

/Files/images/kolesnikov.jpg

Колесников Іван Григорійович
директор ЗОШ № 2 (1937-1940)

Іван Григорійович Колесников народився у 1901 році у родині незаможних селян у с.Єлілеївка сучасного Приморського району Запорізької області. У 1919 році закінчив Обіточенську сільськогосподарську школу. З 1919 по 1924 рік працював в органах радянської влади, паралельно навчався у Ногайському педагогічному технікумі. У 1924 році Іван Григорійович почав свою педагогічну діяльність. Спочатку він працював вчителем, а згодом – директором школи рідного села Єлісеївка. У цей час молодий педагог навчався заочно у Мелітопольському інституті соціального виховання, який закінчив у 1923 році.

У 1933 р. Іван Григорійович був призначений директором семирічної школи с.Андріївка Бердянського району. У 1934 році він переїхав з родиною у с.Михайлівку Бердянського району, де також став директором семирічної школи, яка за три роки була перетворена на середню.

У 1937-1940 роках І.Г.Колесников був директором Бердянської середньої школи №2, яка за цей період стала однією з найпрестижніших шкіл міста.

За спогадами сина, Іван Григорійович мав врівноважений характер, ніколи не підвищував голосу ні на учнів, ні на вчителів. Він досконало знав предмети, які викладав – хімію та біологію, дуже любив дітей. І коли у 1940 р. Івану Григорійовичу запропонували очолити міський відділ народної освіти, він декілька раз відмовлявся. Лише під загрозою виключення з партії директор був змушений погодитися на підвищення.

Під час Великої Вітчизняної війни лейтенант І.Г.Колесников був заступником командира роти з політчастини 45-го Гвардійського стрілкового полку. Під час боїв на Смоленському напрямку І.Г.Колесников був смертельно поранений та помер 12 березня 1943 року

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.