FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS
Затверджую
Директор ЗОШ № 2
_________________
Мелай Р.В.
Наказ від __________ № ____

Інструкція з охорони праці № 97
для технічного персоналу
при випробуванні переносних сходів та драбин

1. Загальні вимоги безпеки

1.1. До самостійній роботі з випробування переносних сходів і драбин допускаються особи не молодше 18 років, що пройшли при влаштуванні на роботу попередній медичний огляд, а також:

· вступний інструктаж з охорони праці;

· інструктаж з пожежної безпеки;

· первинний інструктаж на робочому місці;

1.2. Технічний персонал по випробуванню переносних сходів і драбин повинен:

· проходити обов'язкові попередні (при надходженні на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди (обстеження);

· виконувати тільки ту роботу, що входить у його обов'язки;

· використовувати безпечні методи праці;

1.3. Технічний персонал по випробуванню переносних сходів і драбин повинен знати:

· дія на людину небезпечних і шкідливих виробничих факторів, що виникають під час роботи;

· вимоги виробничої санітарії, електробезпечності й пожежної безпеки.

· місце розташування аптечок;

· правила внутрішнього трудового розпорядку;

· вимоги дійсної інструкції, інструкції про міри пожежної безпеки;

· уміти надавати першу медичну допомогу потерпілим, користуватися засобами пожежогасіння, при виникненні пожежі викликати пожежну охорону.

· За невиконання вимог безпеки, викладених у дійсній інструкції, робітник несе відповідальність відповідно до діючого законодавства.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи технічний персонал по випробуванню переносних сходів і драбин повинен:

- заправити вільні кінці одягу так, щоб вони не звисали;

- установити послідовність виконання операцій;

- оглянути своє робоче місце, усунути недоліки;

- перевірити справність іспитового встаткування;

- переконатися в надійності освітленості робочих місць.

3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Контроль за станом сходів і драбин повинне здійснювати особа із числа працівників ЗОШ № 2, що призначається розпорядженням заступника директора з АГЧ.

3.2. При огляді дерев'яних сходів варто звертати увагу на стан деревини, а також на якість просочення покриттів:

  • Тріщини в сходах і тятиві допускаються довжиною не більше 100 і глибиною не більше 5 мм. При цьому тріщини не повинні послабляти тятиву й сходи сходів. Які-небудь закладення тріщин або надламів шпаклівкою, обклеюванням або іншим способом забороняється. Коліна розсувних приставних сходів повинні плавно висуватися й зрушуватися , надійно стопориться на будь-якій заданій висоті. Вони не повинні мимовільно складатися .

3.3. При огляді металевих сходів варто переконатися у відсутності деформації вузлів, тріщин у металі, гострих країв, порушень кріплення сходів до тятив.

3.4. При огляді мотузкових сходів необхідно переконатися в тім, що канат не має розривів, надрізів, розпущених ділянок, тятиви надійно зв'язані зі сходами без ослаблення вузлів.

3.5. Всі переносні сходи й драбини випробовуються статичним навантаженням після виготовлення й капітального ремонту, а також періодично в процесі експлуатації:

- сходи й драбини металеві - 1 раз в 12 місяців;

- сходи й драбини дерев'яні - 1 раз в 6 місяців;

- сходи мотузкові підвісні - 1 раз в 6 місяців.

3.6. При статичному випробуванні приставні дерев'яні сходи встановлюються на твердій підставі й туляться до стіни або конструкції під кутом 75° до горизонтальної поверхні. Випробування сходів і драбин проводиться шляхом підвішування до щаблів і тятив статичного вантажу 200 кг. Тривалість кожного випробування 2 хв.

3.7. Випробування тятив проводиться в 2 прийоми. Спочатку до кожної тятиви прикладається посередині вантаж 100 кг. Випробуванню піддаються всі коліна по черзі. Після зняття вантажу до обох тятив у середині коліна прикладається вантаж 200 кг.

3.8. Драбини перед випробуванням установлюються в робоче положення на рівній горизонтальній площадці. До не посиленої сходинки в середній частині сходів підвішується вантаж в 120 кг.

3.9. Для випробування ланцюгів, гаків і замикаючих пристроїв розсувних сходів останні підвішуються за гаки у вертикальному положенні, і до нижньої сходинки підвішується вантаж 200 кг. Після зняття вантажу не повинне спостерігатися тріщин у місцях зварювання ланок ланцюга, а також деформації цих ланок і замикаючих пристроїв.

3.10. Мотузкові й металеві підвісні сходи випробовуються в робочому положенні. Сходи підвішуються вертикально й кріпиться двома захопленнями до конструкції. До середини нижній сходинці підвішується вантаж 120 кг. Час випробування 2 хв.

3.11. Випробування металевих розбірних переносних сходів виробляється підвішуванням вантажу 200 кг до верхнього щабля сьомої секції протягом 5 хв. При цьому не допускається деформації, тріщин й інших ушкоджень.

3.12. Дата й результати періодичних оглядів і випробувань сходів і драбин фіксуються в «Журналі обліку й огляду такелажних засобів, механізмів і пристосувань»

3.13. Всі сходи й драбини перед застосуванням повинні бути оглянуті виконавцем робіт без запису в журналі.

4. Вимоги безпеки по закінченні роботи

4.1. По закінченні роботи:

  • упорядкувати робоче місце;
  • скласти інструмент, інвентар і пристосування в спеціально відведене місце;

4.2. Про всі порушення виробничого процесу повідомити заступнику директора з АГЧ.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У випадку одержання травми або захворювання персоналу, що займається випробуванням сходів і драбин, повинен припинити роботу, передати обов'язки іншій особі, довести до відома заступника директора з АГЧ й звернутися в медпункт.

Завгосп Іванова С.М.

Погоджено:

Керівник служби охорони праці Іванюта Т.В.

Голова ПК Манойлова Т.І.

Юрисконсульт

Інструкцію одержав

Ознайомлена(ий)

Кiлькiсть переглядiв: 570