FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS
Затверджую
Директор ЗОШ № 2
________________
Мелай Р.В.
Наказ від __________ № ____

Інструкція з охорони праці № 96
при виконанні робіт на висоті

1. Загальні вимоги безпеки

1.1. Адміністрація зобов'язана до початку робіт ознайомити з даною інструкцією робітників, пов'язаних з роботами на висоті, перевірити знання й здійснювати постійний контроль за дотриманням її вимог.

1.2. Роботами на висоті вважаються роботи, які здійснюються на висоті 1,3 м від поверхні ґрунту.

1.3. Залежно від умов заступник директора з АГЧ повинен передбачити додаткові заходи, що забезпечують безпеку виконання робіт.

1.4. Виконувати роботи на висоті дозволяється робітником не молодше 18 років, що прошли цільовий інструктаж з охорони праці.

1.5. Для виконання робіт необхідно ланці робітників видавати наряд-допуск, що визначає безпечні умови роботи із вказівкою необхідних заходів щодо охорони праці.

Наряд-допуск підписується заступником директора з АГЧ і видається на строк, необхідний для виконання даного обсягу робіт. У випадку перерви в провадженні робіт більш ніж на добу наряд-допуск анулюється й при поновленні робіт видається новий.

1.6. Робітники повинні бути забезпечені аптечкою.

1.7. Робітники повинні мати необхідні для роботи справні інструменти й устаткування.

1.8. Настили повинні мати рівні робочі поверхні із зазором між дошками не більше 5 мм, а при розташуванні настилу на висоті 1,3 м і більше - огородження й бортові елементи

1.9. Ліси висотою більше 4 м допускаються до експлуатації тільки після їхнього приймання виконавцем робіт, а вище 4 м - після приймання комісією, призначеної керівництвом підприємства.

2. Вимоги безпеки до початку та під час робіт

2.1. Робочі місця й проходи до них на висоті 1,3 м і більше й відстань менш 2м від границі перепаду по висоті повинні бути огороджені.

2.2. Зони поблизу від неогороджених перепадів по висоті 1,3 м і більше ставляться до зон постійно діючих небезпечних виробничих факторів, які щоб уникнути доступу сторонніх осіб повинні захищатися сигнальними огородженнями, установлюватися попереджувальні знаки.

2.3. При застосуванні приставних сходів вони повинні встановлюватися під кутом 70-75 градусів до горизонтальної площини.

2.4. Приставні сходи допускаються застосовувати тільки на робочих площадках і для переходу між ярусами лісів.

3. Вимоги безпеки після закінчення робіт

3.1. Робітник зобов'язаний:

· забрати з робочого місця інструмент і сторонні предмети;

· здати інструмент й індивідуальні засоби захисту заступнику директора з АГЧ

· доповісти керівникові робіт про всі неполадки.

4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1.1. При виконанні робіт на висоті не допускається їх виконання у відкритих місцях при швидкості вітру робіт при швидкості вітру більше 15м/с, при ожеледі, грозі, тумані, що виключають видимість у межах фронту робіт.

1.2. Щоб уникнути випадкового падіння інструмента, кріплення, електродів з висоти забороняється класти їх на настили.

1.3. При травмуванні надати першу медичну допомогу, викликати лікаря, сповістити директора школи або керівника служби охорони праці про нещасний випадок.

1.4. При виникненні пожежі негайно викликати пожежну охорону, видалити персонал у безпечне місце й приступити до ліквідації загоряння підручними засобами пожежогасіння, повідомити адміністрації школи.

Заступник директора з АГЧ Іванова С.М.

Погоджено:

Керівник служби охорони праці Іванюта Т.В.

Голова ПК Манойлова Т.І.

Юрисконсульт

Інструкцію одержав

Ознайомлена(ий)

Кiлькiсть переглядiв: 653